Päevahoiu kasvatajateks on energilised, vastutustundlikud ja oma tööd väga armastavad inimesed, kelle jaoks lastega tegelemine on nauding. Põnnid võtavad kasvatajad ruttu omaks ja tulevad hoidu rõõmuga.

Tiina Kärner

Lapsehoidja kutse tase 2 ja 4, AMI 0-3 assistent, AMI 3-6 juhendaja koolitus omandamisel: Lapsehoidjakutse omandamisega täitus minu kauaaegne unistus! Lapsehoidmisest unistasin juba siis, kui olin alles ise laps, vast kuskil 10 aastane tirts. Mäletan, et minu suurim soov oli, et saaksin hoida kas või natuke aega kellegi last. Tema eest hoolitseda, temaga mängida! Õnneks leidus alati suguvõsas mõni väike kodanik, kelle peal sai lapsehoidmist praktiseeritud. Ka lapsed nautisid minu seltsis viibimist ja rõõmu pakkus koos veedetud aeg mõlemale osapoolele! Lastega kontakti saamine ei ole minu jaoks olnud kunagi probleem. Lastearmastus ja soov nende eest hoolitseda ei ole kuhugi kadunud! Nüüd on mul selleks reaalne võimalus ja suur soov, olles Põnni Mängumaa päevahoiu lapsehoidja :). 

Aastatega on kogemustepagas suurenenud ja olen nõuga abiks ka lapsehoidjatele ning uutele lapsehoiu teenuse osutajatele, olles Eesti Lapsehoidjate Kutseliidu juhatuse liige.

Olen Maria Montessori pedagoogika tulihingeline austaja. Lähtun päevahoiu ruumide sisustamisel ja õppevahendite valimisel ning tegevuste ettevalmistamisel Montessori pedagoogika tõekspidamistest. Olen läbinud palju Montessori  pedagoogika koolitusi (praktiliselt kõik, mis Eestis korraldatud). Lisaks olen hoolas iseõppija, lugedes teema kohaseid eestikeelseid raamatuid, mida kahjuks on vähe ja ka inglise keelseid, mis käeulatusse sattunud. Samuti hoian ennast kursis Montessori pedagoogika e-õppevahenditega. Olen Eesti Montessori Ühingu liige ja ka üks asutaja liikmetest.

2021 aasta suvel lõpetasin Eesti esimese AMI 0-3 assistendi koolituse! Kuna teadmishimu on suur alustan 2021 sügisel AMI 3-6 juhendaja koolitusel õppimist! Läbi raskuste tähtede poole!